Redakcja Eudaimon.pl

Redakcja Eudaimon.pl

Teksty redakcyjne

czwartek, 22 grudzień 2016 16:38

Co Warszawa robi by chronić czyste powietrze?

21. grudnia warszawski ratusz zorganizował konferencję prasową, by poinformować o różnych działaniach podejmowanych przez władze miasta na rzecz poprawy jakości powietrza w Warszawie.

sobota, 29 październik 2016 11:59

Strefy niskiej emisji w miastach

W europejskich miastach powstaje coraz więcej tzw. Stref Niskiej Emisji, czyli obszarów miasta, w którym można poruszać się jedynie pojazdami spełniającymi wymagane normy ekologiczne. Strefy te powstają dlatego, że coraz więcej miast w Europie walczy z zanieczyszczeniem powietrza i zjawiskiem niskiej emisji, które przyczynia się do powstawania smogu.

Wprowadzenie trwałej zmiany w życiu oznacza wyjście ze strefy komfortu. Potrzebne są nie tylko chęci, ale też samodyscyplina i wytrwałość.

sobota, 07 styczeń 2017 15:25

Jak wzmocnić organizm zimą?

Nastała zima, pora roku, w której wzmaga się liczba przeziębień oraz chorób. Zmiany temperatur, które wpływają negatywnie na odporność, sprzyjają wszelkiego rodzaju infekcjom. Tymczasem już trzeba zacząć przygotowywać organizm na zimę, która w tym roku może zaskoczyć mrozem i chłodem.

63 proc. badanych Polaków ocenia, że 2016 r. był dobry dla nich osobiście, 62 proc. dla ich rodziny, a 63 proc. dla ich zakładu pracy - wynika z badania Centrum Badania Opinii Publicznych.

Inwestycje w „inteligentne” rozwiązania w miastach przynoszą im rozwój, polepszają życie obywateli i poprawiają warunki do prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców. Co ważne, nowoczesne narzędzia nie są dostępne jedynie dla dużych i bogatych ośrodków. Na mniejszą skalę mogą z nich korzystać również niewielkie miejscowości.

piątek, 30 grudzień 2016 17:43

Długie weekendy w 2017 - nasz pomocnik

W zbliżającym się 2017 roku będzie dużo okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Podpowiadamy kiedy zaplanować sobie wolne w przyszłym roku.

Naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego wykorzystają balon na ogrzane powietrze do badania zanieczyszczeń atmosfery. Będzie to pierwsze ruchome laboratorium tego typu, dające m.in. możliwość pobierania próbek w sposób niedostępny klasycznymi metodami.
[Więcej: NaukaWPolsce.pap.pl]

środa, 28 grudzień 2016 11:24

Religijność Polaków (dane GUS)

GUS przygotował ciekawą infografikę na temat religijności Polaków (na podstawie Badania spójności społecznej 2015). Jaka część społeczeństwa uważa się za osoby wierzące? Które regiony Polski są najbardziej przywiązane do religii?

wtorek, 20 grudzień 2016 14:13

Co powinno wiedzieć dziecko, gdy się zgubi?

Czasem wystarczy sekunda, by dziecko straciło z oczu mamę czy tatę. Jak przygotować dziecko do tego, aby poradziło sobie i nie wpadło w panikę, gdy się zgubi?

Strona 1 z 16