Styl życia (18)

63 proc. badanych Polaków ocenia, że 2016 r. był dobry dla nich osobiście, 62 proc. dla ich rodziny, a 63 proc. dla ich zakładu pracy - wynika z badania Centrum Badania Opinii Publicznych.

W zbliżającym się 2017 roku będzie dużo okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Podpowiadamy kiedy zaplanować sobie wolne w przyszłym roku.

GUS przygotował ciekawą infografikę na temat religijności Polaków (na podstawie Badania spójności społecznej 2015). Jaka część społeczeństwa uważa się za osoby wierzące? Które regiony Polski są najbardziej przywiązane do religii?

Zachęcamy do obejrzenia inspirującego filmiku TED Talks, w którym dziennikarz Carl Honore, autor książki o slow life, przybliża sens i zasady tego ruchu:

Memy to nie tylko memy internetowe. To również różnego rodzaju idee, które replikują się - trochę jak wirusy i inne pasożyty - wykorzystując nasze umysły. Ale to dzięki memom istnieje kultura - mówi badaczka memów dr hab. Dobrosława Wężowicz-Ziółkowska.

Z jednej strony piękne, eklektyczne kamienice, z drugiej natomiast – rozpadające się rudery w centrum miasta. Tak właśnie wygląda współczesna Łódź. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy miasto to ma szansę rozkwitnąć na nowo, jak za czasów swojej świetności po II wojnie światowej?

3 grudnia swoje 24 urodziny obchodzi SMS. Choć z założenia miał on być narzędziem alarmowym, któremu nikt nie wróżył sukcesu, podbił współczesny świat komunikacji i na stałe zagościł w naszej codzienności.

W życiu codziennym stykamy się z coraz bardziej estetycznym jedzeniem i serialami - niektóre z nich można wręcz określić mianem dzieł sztuki. O tym m.in., czym takie doświadczenie różni się od wizyty w muzeum czy galerii opowiada dr Adam Andrzejewski, filozof z Uniwersytetu Warszawskiego.

Barcelona, Praga i Berlin to najlepsze europejskie miasta na weekend w 2017. Na 8. miejscu uplasował się Kraków.

Strona 1 z 2