Jak czytać etykiety produktów spożywczych? Wyróżniony

Wszystkie osoby, które chcą lepiej zadbać o swoje zdrowie i stać się bardziej świadomymi konsumentami, zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego pod tytułem „Jakie informacje można znaleźć na etykietach produktów spożywczych?”.

W filmie tym fachowe porady i wskazówki na temat czytania etykiet przekazuje mgr Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Film ten krok po kroku, na konkretnych przykładach, pokazuje jak należy czytać i interpretować informacje zawarte na etykietach produktów spożywczych w odniesieniu do referencyjnych wartości spożycia (RWS) dla osób dorosłych. Na co zwrócić szczególną uwagę? Co to są oświadczenia żywieniowe? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się oglądając ten film.

Polecamy również inne filmy na kanale Youtube pod nazwą „Zachowaj Równowagę”. Został on stworzony przez Instytut Żywności i Żywienia wraz z partnerami w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.

Źródło: ZachowajRównowagę.pl

Podziel się artykułem

Autor

Redakcja Eudaimon.pl

Teksty redakcyjne